Головна сторінка


18.02.2019

МАТЕМАТИКА У МОЇЙ ПРОФЕСІЇ

Люди, які засвоїли великі
принципи математики, мають на
один орган чуття більше
Ч. Дарвін
З 11 по 15 лютого 2019 р. у ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р. Поповича» відбулися заходи тижня математики «Математика у моїй професії». Упродовж тижня були організовані портретна галерея «Видатні математики», перегляд фільму для груп № 113, 123, 133 «Математика у професії зварювальника», цікава та пізнавальна лекція «Лірики і математики. Дискусія триває…» про відомих математиків, які любили і самі писали поезію і прозу, та відомих літераторів, яким не чужі були математичні формули та обчислення. Під час одного з етапів квесту «У пошуках розумного скарбу» учасники квесту дізналися багато нового для себе про роль математики у повсякденному житті та у майбутній професії. Також учні переглянули фільм «Можливості математики», а майбутні водії взяли участь в інтелектуально-розважальній математичній грі «Вимірювання й обчислення в дорозі».

Яскравим елементом предметного тижня став відкритий урок математики «Прямокутні координати в просторі» (гр. № 123). Під час уроку були використані різноманітні інноваційні методи і прийоми, які сприяють ефективному засвоєнню програмового матеріалу та формуванню ключової математичної компетентності здобувачів освіти.

Усі заходи тижня підготувала і провела викладач математики Ж. В. Ляшенко.

Гадаємо, що, більше дізнавшись про математику, нашу учні почнуть її краще розуміти і отримуватимуть задоволення від своїх математичних перемог.


ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ

Добро – це найпрекрасніша музика
душі. Як би було чудово, якби вона
звучала в кожному з нас.
Р.Роллан
Безперечно, саме добро – одна з найбільших цінностей у житті людини. кожному хочеться, щоб навколо було якомога більше добра і позитиву.

27 лютого 2019 року у групі № 123 ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р. Поповича» відбулася година спілкування «Добро починається з тебе», яку підготувала класний керівник групи          Ж. В. Ляшенко. Спілкуючись на тему добра, учні переглянули цікаві відеосюжети, згадали слова, які містять у собі складову частину добро: доброчесність, добропорядність, добродушність, добросердність, доброзичливість, добробут, з’ясували їхнє значення. Також взяли участь у цікавому експерименті з яблуками, який спонукає до роздумів про наслідки негативних дій та злих слів і думок.

Пізнавальною була розповідь про історію створення відомої фрезки Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря», де, на думку дослідників, образи Ісуса та Іуди були списані з однієї людини у різні періоди життя, що ще раз підкреслює той факт, що добро і зло ходять дуже близько одне від одного.

Під час заходу було задіяно багато оригінальних відеоматеріалів, ілюстрацій, прозвучали притчі та думки видатних людей про значення добра. На завершення години спілкування другокурсники випустили зі своїх імпровізованих долонь до сонця метелики та «смайлики» як побажання добра, яке має примножитися і повернутися.

У сучасному нелегкому житті людям часто бракує саме щирості й добра. Молоде покоління слід переконувати, що майбутнє – за добрими справами, благородними вчинками та повагою до ближнього.

МАТЕМАТИКА – ЧАСТИНА НАШОГО ЖИТТЯ

Математику вже тому вивчати потрібно,
що вона розум в порядок приводить.
М. Ломоносов
З 21 по 25 листопада 2016 р. у ДНЗ «Білоцерківське ПТУ ім. П. Р. Поповича» відбувалися заходи у рамках тижня математики. У програмі тижня – змістовні та цікаві - лекція «Математика та мистецтво», конкурс «Малюють, мудрують, пишуть, відповідають на уроках математики», усний журнал «Цікаві бувальщини та пригоди з життя великих людей», гра «Подорож країною математики», розв’язування задач професійного спрямовування, виставка математичних стіннівок і листівок.

Родзинкою тижня став відкритий урок «Тіла обертання, об’єми тіл обертання», який підготувала і провела у групі № 133 викладач математики Ляшенко Ж. В.
Під час уроку учні закріпили свої знання про циліндр, конус, кулю та дізналися як обчислюється об’єми цих геометричних тіл, виконували тестові завдання та розв’язування задачі. Відбувся захист мультимедійних презентацій, які підготували учні, об’єднані у три домашні групи.
Кожна група представляла тіла обертання, пов’язуючи математичний матеріал із життям («Циліндр в архітектурі», «Конус навколо нас», «Куля в природі»).
Урок пройшов у теплій, доброзичливій атмосфері. Було продемонстровано різні форми групової та індивідуальної роботи, цікаві прийоми оцінювання активності учнів на уроці.
Заходи, проведені упродовж тижня, змогли переконати, що про складну науку математику можна говорити доступно і цікаво.

Комментариев нет:

Отправить комментарий