понеділок, 23 листопада 2020 р.

 

02 листопада 2020 року

 МОН: Важливі акценти щодо організації дистанційного навчання

 

Міністерство освіти і науки України надіслало до регіонів лист-роз’яснення

щодо застосування нового Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти (затверджене наказом МОН  від 08 вересня 2020 року № 1115), яке набуло чинності 16 жовтня 2020 року. 

Хочемо звернути увагу на такі важливі акценти: 

  • Карантин та інші надзвичайні обставини, що тимчасово унеможливлюють відвідування закладів освіти, не потребують переведення учнів на дистанційну форму (і відповідного збору заяв від батьків). За рішенням педради освітній процес продовжується з використанням технологій дистанційного навчання на денній або іншій формі здобуття освіти, на яку учнів зараховано. Саме у такий спосіб може бути реалізовано «змішане навчання».
  • Особливої уваги потребують питання організації дистанційного навчання для осіб з особливими освітніми потребами (їм потрібна підтримка з боку асистента вчителя та/або асистента учня), а також учнів, які не мають доступу до інтернету або технічних засобів навчання (для них слід використовувати доступні засоби комунікації).
  • Під час дистанційного навчання зміст освіти і кількість годин для його опанування не скорочується, а реалізується в синхронному та асинхронному режимах (з урахуванням необхідності запобігання погіршенню здоров’я учнів і вчителів, а також технічних можливостей для синхронної взаємодії).
  • Проводити всі уроки синхронно, тобто онлайн, з використанням відеоінструментів Skype, Zoom тощо, не потрібно.
  • Вчителі обов’язково приділяють увагу вправам для очей та постави учнів.
  • Поточне та тематичне оцінювання результатів навчання учнів проводиться дистанційно. Але кількість робіт, які виконують учні для такого оцінювання (з фіксацією оцінки у класному журналі), не повинна бути надмірною і спричиняти перевантаження учнів.

Якщо з будь-яких причин (незалежно від карантину) батьки ухвалюють свідоме рішення про навчання дитини дистанційно на постійній основі (протягом навчального року), необхідно звернутися до закладу освіти, який надає послуги саме за дистанційною формою здобуття освіти. Такий заклад освіти може бути будь-якої форми власності (державної, комунальної, приватної). Але він повинен мати системотехнічне забезпечення для організації саме дистанційної форми здобуття освіти – комп’ютерне обладнання, програмне забезпечення, електронні освітні ресурси тощо. Про те, що заклад освіти може забезпечувати саме таку форму здобуття освіти, він обов’язково інформує на своєму сайті (або на сайті засновника). Якщо такий заклад освіти є державним або комунальним, то здобуття повної загальної середньої освіти у ньому є безоплатним для всіх учнів (оплата праці вчителів здійснюється за рахунок державного бюджету).

Загалом дистанційне навчання розширює можливості здобуття освіти дітьми, які не можуть відвідувати заклади освіти з різних причин (стан здоров’я, систематичне заняття спортом, проживання на неконтрольованій території, перебування за кордоном тощо), а також забезпечує неперервність освітнього процесу у випадках надзвичайних обставин.

Дистанційне  навчання  (на відміну від сімейного навчання та екстернату) забезпечує постійний вчительський супровід, регулярне відстеження результатів навчання учнів, а також надання їм (за потреби) підтримки в освітньому процесі.

Нагадаємо, т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет зазначив

, що дистанційне навчання не замінить повноформатну освіту, але Україна готова до його впровадження.

 

16.11.2020

МАТЕМАТИКА У МОЇЙ ПРОФЕСІЇ

Люди, які засвоїли великі
принципи математики, мають на
один орган чуття більше
Ч. Дарвін
З 9 по 13 листопада 2020 р. у ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р. Поповича» відбулися заходи тижня математики «Математика у моїй професії». Упродовж тижня були організовані портретна галерея «Видатні математики», перегляд фільму для груп № 113, 123, 133 «Математика у професії зварювальника», цікава та пізнавальна лекція «Лірики і математики. Дискусія триває…» про відомих математиків, які любили і самі писали поезію і прозу, та відомих літераторів, яким не чужі були математичні формули та обчислення. Під час одного з етапів квесту «У пошуках розумного скарбу» учасники квесту дізналися багато нового для себе про роль математики у повсякденному житті та у майбутній професії. Також учні переглянули фільм «Можливості математики», а майбутні водії взяли участь в інтелектуально-розважальній математичній грі «Вимірювання й обчислення в дорозі».

Яскравим елементом предметного тижня став відкритий урок математики «Прямокутні координати в просторі» (гр. № 123). Під час уроку були використані різноманітні інноваційні методи і прийоми, які сприяють ефективному засвоєнню програмового матеріалу та формуванню ключової математичної компетентності здобувачів освіти.

Усі заходи тижня підготувала і провела викладач математики Ж. В. Ляшенко.

Гадаємо, що, більше дізнавшись про математику, нашу учні почнуть її краще розуміти і отримуватимуть задоволення від своїх математичних перемог.


ДОБРО ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ

Добро – це найпрекрасніша музика
душі. Як би було чудово, якби вона
звучала в кожному з нас.
Р.Роллан
Безперечно, саме добро – одна з найбільших цінностей у житті людини. кожному хочеться, щоб навколо було якомога більше добра і позитиву.

27 лютого 2019 року у групі № 123 ДНЗ «Білоцерківське професійно-технічне училище ім. П. Р. Поповича» відбулася година спілкування «Добро починається з тебе», яку підготувала класний керівник групи          Ж. В. Ляшенко. Спілкуючись на тему добра, учні переглянули цікаві відеосюжети, згадали слова, які містять у собі складову частину добро: доброчесність, добропорядність, добродушність, добросердність, доброзичливість, добробут, з’ясували їхнє значення. Також взяли участь у цікавому експерименті з яблуками, який спонукає до роздумів про наслідки негативних дій та злих слів і думок.

Пізнавальною була розповідь про історію створення відомої фрезки Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря», де, на думку дослідників, образи Ісуса та Іуди були списані з однієї людини у різні періоди життя, що ще раз підкреслює той факт, що добро і зло ходять дуже близько одне від одного.

Під час заходу було задіяно багато оригінальних відеоматеріалів, ілюстрацій, прозвучали притчі та думки видатних людей про значення добра. На завершення години спілкування другокурсники випустили зі своїх імпровізованих долонь до сонця метелики та «смайлики» як побажання добра, яке має примножитися і повернутися.

У сучасному нелегкому житті людям часто бракує саме щирості й добра. Молоде покоління слід переконувати, що майбутнє – за добрими справами, благородними вчинками та повагою до ближнього.

МАТЕМАТИКА – ЧАСТИНА НАШОГО ЖИТТЯ

Математику вже тому вивчати потрібно,
що вона розум в порядок приводить.
М. Ломоносов
З 21 по 25 листопада 2016 р. у ДНЗ «Білоцерківське ПТУ ім. П. Р. Поповича» відбувалися заходи у рамках тижня математики. У програмі тижня – змістовні та цікаві - лекція «Математика та мистецтво», конкурс «Малюють, мудрують, пишуть, відповідають на уроках математики», усний журнал «Цікаві бувальщини та пригоди з життя великих людей», гра «Подорож країною математики», розв’язування задач професійного спрямовування, виставка математичних стіннівок і листівок.

Родзинкою тижня став відкритий урок «Тіла обертання, об’єми тіл обертання», який підготувала і провела у групі № 133 викладач математики Ляшенко Ж. В.
Під час уроку учні закріпили свої знання про циліндр, конус, кулю та дізналися як обчислюється об’єми цих геометричних тіл, виконували тестові завдання та розв’язування задачі. Відбувся захист мультимедійних презентацій, які підготували учні, об’єднані у три домашні групи.
Кожна група представляла тіла обертання, пов’язуючи математичний матеріал із життям («Циліндр в архітектурі», «Конус навколо нас», «Куля в природі»).
Урок пройшов у теплій, доброзичливій атмосфері. Було продемонстровано різні форми групової та індивідуальної роботи, цікаві прийоми оцінювання активності учнів на уроці.
Заходи, проведені упродовж тижня, змогли переконати, що про складну науку математику можна говорити доступно і цікаво.

Немає коментарів:

Дописати коментар